jQuery Image RotatorjQuery Image RotatorjQuery Image Rotator
IZTOK ČOP
NOVICE
POSLOVNE PRILOŽNOSTI
ČOP CHALLENGER
ROWING.SI

10.2.2012 - Popestritev zimske rutine v Dolomitih

Iztok je, tako kot vsako leto zadnjih 10 let, tudi tokrat svoj zimski trening popestril z »mini« višinskimi pripravami v Seiser Almu. Smučarsko tekaški raj na 2000 metrih nadmorske višine je znova postregel z odlično pripravljenimi tekaškimi progami, izjemno kuliso in seveda pomembnim segmentom treninga na poti do olimpijskega Londona.

IMG_3516

»Seiser Alm je skozi leta postal zelo pomemben del mojega zimskega treninga. Poleg tega, da gre za dobrodošlo popestritev relativno dolgočasnega zimskega obdobja, ki ga večji del preživimo na veslaških simulatorjih, je poudarek tekaškega treninga na redkem višinskem zraku na nadgrajevanju vzdržljivosti. Pogoji za delo so bili tudi letos zelo dobri, tako da mi je uspelo na trening preteči v povprečju preko 50km, poleg tega pa še preveslati nekaj kilometrov na ergometru. Kako učinkovit je bil trening, pa bo jasno že v prihajajočih dneh, ko se telo dodobra prilagodi normalnim »delovnim« pogojem. Upam, da mi v tej zimi uspe opraviti še kakšen trening na tekaških smučeh, saj, v kolikor bodo vremenske razmere dopuščale, že prihodnji teden na polno začnemo garati v čolnu.«

IMG_3526

IMG_3498