jQuery Image RotatorjQuery Image RotatorjQuery Image Rotator
IZTOK ČOP
NOVICE
POSLOVNE PRILOŽNOSTI
ČOP CHALLENGER
ROWING.SI

9.7.2006 - Zmaga v Lucernu

Na zadnjo regato svetovnega pokala,  Lucern, sta Iztok in Luka prišla utrujena, saj je bil to že četrti zaporedni tekmovalni vikend, vmes pa praktično nobene prave priložnosti za kakovosten trening: ‘po pravici povedano, sem se letos v Lucern odpravil s težkim srcem. Resno sem razmišljal, da bi ostal doma, saj sva bila oba utrujena, najino veslanje pa daleč od optimalnega, kar naju je oba že pošteno najedalo.’ 

Na zadnjo regato svetovnega pokala, Lucern, sta Iztok in Luka prišla utrujena, saj je bil to že četrti zaporedni tekmovalni vikend, vmes pa praktično nobene prave priložnosti za kakovosten trening: ‘po pravici povedano, sem se letos v Lucern odpravil s težkim srcem. Resno sem razmišljal, da bi ostal doma, saj sva bila oba utrujena, najino veslanje pa daleč od optimalnega, kar naju je oba že pošteno najedalo.’

img_3776

Še v sredo se je zdelo, da sta naša šampiona v Lucern res prišla brez prave volje, po sili razmer. Pa je posijal žarek upanja, v obliki novega Filippijevega čolna, ki sta ga takoj preizkusila. ‘Najin star čoln je še iz Sydneja in šest let se mu že krepko pozna. Zato je bilo res užitek sesti v novega.’

img_3806

Kljub temu, da na treningih še ni bilo vse v najlepšem redu, sta se Iztok in Luka v lucernski finale prebila po petkovi zmagi v predtekmovanju, v soboto pa sta v finalu za seboj pustila tudi Francoza Hardyja in Macqueta, katera sta ju premagala v Poznanu: 'zdi se mi, da sva predtekmovanje izpeljala bolj za silo, zato sva se odločila, da se v polfinalu ne bova ubadala s tekmeci, ampak se bova posvetila le sama sebi. In ne morem verjeti, da nama je, kljub krizi, uspelo premagati Francoza.'

img_3827

Pred finalom je bilo v zraku čutiti nekoliko nervoze, ki pa jo je odpihnil sodniški znak za štart. Iztok in Luka sta povedla na štartu in prednost iz metra v meter povečevala. Na polovici proge sta največja tekmeca, Francoza, zaostajala že za dve dolžini čolna, Angleža še nekoliko več. 'Bila je nora dirka. Pričakoval sem, da naju bodo tekmeci napadli, zato sva držala visok tempo, dokler nisva bila prepričana, da je zmaga najina. Res neverjetno, kako se je končal vikend v Lucernu. Pa ni dosti manjkalo, da bi tekmovanje gledal iz domačega fotelja. Zdaj si želim malo počitka, saj je bil zadnji mesec ekstremno naporen, potem pa kakovosten trening do Etona.'

img_3833

thumb_img_3880thumb_img_3893thumb_img_3864thumb_img_3927